Kuomet visa Lietuva sužinojo Ramzio istoriją, kuri, gali būti, ženkliai ir visiems laikams pakeis tarnybinių šunų statutą, neatsitiktinai Pagėgiuose balandžio paskutinėmis dienomis vykusios varžybos vadinosi 

Taurę įsteigė gyvūnų globos klubas „Draugo letena“.

„Ramzio taurė“. Pagerbdami šaunaus tarnybinio šuns atminimą dėl tikrai gražios taurės tris dienas varžėsi 17 kinologų ir jų augintinių. 

Pirmoji vieta atiteko Specialiosios paskirties užkardos Sargybų skyriaus specialistui Ramūnui Meilei ir jo belgų aviganei Colai.

Rungčių trasos buvo paruoštos Viešvilės užkardos saugomo ruožo miškuose. Tarnybiniai šunys buvo vertinami pėdsekystės, žmogaus paieškos, daiktų paieškos vietovėje, bendro paklusnumo rungtyse bei visų varžybų individualioje įskaitoje.

Tris dienas trukusios varžybos parodė, kad šiemet atsitiktinumams vietos nebuvo ir pagrindinius laurus nuskyrė profesionalumas ir patirtis.

Iškilmingas varžybų nugalėtojų apdovanojimas vyko Pagėgių rinktinės  Štabo teritorijoje. Rinktinės vadas Rimantas Timinskis nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo taurėmis ir diplomais, tarnybinius šunis – medaliais. Varžybų dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

Šaltinis: pasienis.lt