2014 m. rugpjūčio 02 d. Druskininkuose, įvyko pirmoji specializuota samojedų paroda Lietuvoje. 

01Samojedas efektingai baltas, vidutinio dydžio, stiprus, aktyvus ir grakštus, ne grubaus sudėjimo, labai ištvermingas šuo. Lietuvoje samojedai gyvena daugiau kaip dešimtmetis, augintojai ir mylėtojai yra susibūrę į klubą (www.samojeduklubas.lt). Šis klubas organizavo ir parodą Druskininkuose.

Samojedus vertino garsi tarptautinės klasės ekspertė Carmen Navarro, turinti didelę teisėjavimo patirtį. Ji teisėjavo tarptautinėse bei specializuotose parodose Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, Vokietijoje ir daugelyje kitų šalių. Į pirmąją specializuotą parodą buvo užregistruoti 47 samojedai iš 7 šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Belgijos, Rusijos, Baltarusijos.

Klubas planuoja rengti parodas ir kitais metais, juk tai puiki proga visiems, besidomintiems samojedais, pamatyti daug šios veislės atstovų vienoje vietoje, pabendrauti su šios veislės specialistais, šeimininkais ir, aišku, su nuostabiaisiais samojedais.

Pagrindinis parodos remėjas buvo HUSSE. HUSSE – tai aukščiausios kokybės, 100% natūralūs švediški maisto produktai šunims ir katėms.

Šaltinis: Lietuvos samojedų klubas, foto: sammy.lt