Spalio 23 d. Husse vėl su džiaugsmu apsilankė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atvirąjame ginklų ir sprogstamųjų medžiagų paieškos su tarnybiniais šunimis čempionate.

Jame varžėsi 14 kinologų su tarnybiniais šunimis iš visos Lietuvos. Šunys dvi dienas demonstravo savo sugebėjimus ieškodami sprogmenų bei ginklų numatytoje teritorijoje, patalpose, transporto priemonėse ir bagaže. Varžybų organizatoriai keturkojams parengė rimtų išbandymų. Jiems teko ieškoti įvairių gamintojų trotilo, plastito, emsito, dinamono, parako, detonuojančių virvučių, ginklų, šaudmenų, granatų bei minų.

Geriausiai sprogmenis ir ginklus Lietuvoje sugeba rasti vokiečių aviganis Rokis, tarnaujantis Ignalinos atominę elektrinę saugančioje pasieniečių rinktinėje (vidurinė nuotrauka: čempionas su savo kinologu Kazimieru Alėjūnu).

Iškilmingo čempionato uždarymo metu trys prizines vietas užėmę keturkojai pasipuošė medaliais ir buvo apdovanoti skanėstais bei maisto atsargomis. Jų šeimininkams įteiktos taurės ir diplomai.

Šaltinis: www.pasienis.lt

Cempionatas 01              Cempionatas 02